01. 06. 2020 21:10

Премиерот Спасовски негативен, но ќе седи во самоизолација

Премиерот Спасовски негативен, но ќе седи во самоизолација

Само што ги добив резултатите од денешниот КОВИД-19 тест. Тестот е негативен и немам никакви симптоми, а додека не ги добијам официјалните препораки од епидемиолозите ќе останам во домашна изолација, објави на Фејсбук премиерот Оливер Спасовски.

„На сите кои што се соочуваат со вирусот им посакувам брзо оздравување и апелирам сите да ги почитуваат мерките, за да му овозможиме на здравствениот систем да ја одржи контролата врз кластерите каде се појавуваат нови случаи на заболени“, објави премиерот.

Спасовски, вчера со останатите кандидати за пратеници на СДСМ во Втората изборна единица, беа во Куманово по што беше откриено дека директорката на УЈП Сања Лукаревска е позитивна на коронавирус. 

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk