×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Премиерот Спасовски со лична донација за Кумановската болница

  14.04.2020 16:28 | KumanovoNews

  Премиерот Оливер Спасовски донираше тунел за дезинфекција на Oпштата болница во Куманово.

  Премиерот Спасовски со лична донација за Кумановската болница

  Тунелот ќе биде поставен на влезот во болницата и низ него ќе поминуваат сите коишто влегуваат и излегуваат од таму. Со тоа ќе се спречи ширењето на коронавирусот.

  - Ова е хуман гест од премиерот кој ќе допринесе во борбата против ширење на вирусот COVID- 19. Благодарност до премиерот од името на вработените, – стои во објавата на Општата болница Куманово.