×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Приведен кумановец, допирал малолетнички по телото

  14.05.2024 12:16 | KumanovoNews

   Триесет и осумгодишен кумановец вчера нападнал три малолетнички и ги допирал по телотот, по што бил приведен во полицијата. 

  Приведен кумановец, допирал малолетнички по телото

  „Во 19.15 часот полициски службеници од СВР Куманово лишиле од слобода 38-кумановец, затоа што во текот на денот во централното градско подрачје на Куманово допирал по телото три малолетнички од Куманово“, соопшти МВР. 

  Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

  Неофицијално, лицето имало здравствени проблеми и во текот на денот се движело низ центарот на градот и ги напаѓало девојчињата, превртувало канти за отпадоци и се однесувало агресивно.