×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Приведен кумановец поради предизвикување општа опасност

  17.03.2023 16:17 | KumanovoNews

   Полициски службеници од СВР Куманово ноќеска привеле 18-годишен) кумановец, осомничен дека извршил кривично дело „предизвикување општа опасност“. 

  Приведен кумановец поради предизвикување општа опасност

  Тој помеѓу улиците „Драган Стопаревиќ“ и „Бранко Богдански Гуцман“ во Куманово предизвикал пожар, при што била запалена трева. По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.