×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Приведен осомничен за 4 кражби, предметите вратени на сопствениците

  09.12.2022 13:17 | KumanovoNews

  Полициски службеници од СВР Куманово, вчера,  го лишиле од слобода А.Р.(20) од Скопје, со место на живеење во Куманово.

  Приведен осомничен за 4 кражби, предметите вратени на сопствениците

  Тој се сомничи дека извршил четири кражби, од кои три во куќи и една во деловен објект од каде  одзел повеќе предмети.

  Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците, а А.Р. бил приведен во полициска станица.

  По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk