×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Приведена кумановка, осомничена дека влегла во куќа и украла пари

  17.03.2023 15:06 | KumanovoNews

  Полициски службеници од СВР Куманово синоќа во 22.30 часот ја лишиле од слобода М.З.(24) од Куманово, затоа што се сомничи дека на 07. март годинава влегла во приватен имот на улицата „100“ во Куманово и одзела пари. 

  Приведена кумановка, осомничена дека влегла во куќа и украла пари

  М.З. била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе следува соодветна пријава.