×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Приведени двајца кумановци, се расправале со полицајци и им го оштетиле возилото

  14.09.2022 12:44 | Сузана Николиќ

  Двајца жители на Куманово вчера се приведени во полициска станица откако попречувале во работа полициски службеници кои биле на должност и им го оштетиле возилото.

  Приведени двајца кумановци, се расправале со полицајци и им го оштетиле возилото

  „На службен разговор се приведени И.Р. (45) и С.Р. (48), двајцата од Куманово. Во 08.40 часот на улица „11 Октомври“ во Куманово И.Р. се однесувал агресивно и попречувал полициски службеници кои вршеле службени дејствија, додека С.Р. оштетил службено полициско возило. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава“, соопшти МВР.