×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Промоција на „Црните страници на УДБА„ во Куманово

  24.11.2016 14:36 | KumanovoNews

  Во Кумановскиот театар утре ќе биде промовира едицијата „Црните страници на УДБ„ во организација на Државниот архив на Република Македонија.

  Промоција на „Црните страници на УДБА„ во Куманово

  Промотор ќе биде Филип Петовски, Александар Даштевски, Дора Јурукова и Игор Сатиров.

  На промоцијата ќе бидат презентирани документите објавени во 9 тома, 16 книги во кои се содржани 202 досиеја на 13.500 страници.

  Промоцијата ќе се одржи во 13 часот во салата на Театар Куманово.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk