Пронајден починат работник на патот Ранковце – Крива Паланка

23.11.2021 11:47 | Сузана Николиќ

Во ОВР Крива Паланка вчера во 8 часот било пријавено дека во барака на градежна фирма на патот Ранковце – Крива Паланка бил пронајден починат работникот М.Б.(56) од село Орашац, кумановско. 

Пронајден починат работник на патот Ранковце – Крива Паланка

Извршен бил увид, а од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото било предадено на семејството.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk