×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Проработеа семафорите на „Октомвриска“, кај зеленото пазарче

  18.09.2022 22:21 | KumanovoNews

  Поправени се и пуштени во работа семафорите на булеварот „Октомвриска револуција“, кај малиот зелен пазар.

  Проработеа семафорите на „Октомвриска“, кај зеленото пазарче

  Граѓаните две седмици бурно реагираа поради тоа што не работат семафорите на една од најпрометните раскрсници во градот. 

  Се алармираше и во институциите, медиумите и на социјалните мрежи. Надлежните не излегоа со одговор каде е проблемот и зошто требаше толку долго да се санира.

  Нефункцинонирањето на семфорите предизвика страв и несигурност за сите учесници во сообраќајот . Се случија и неколко сообраќајни незгоди, но за среќа само со мала материјална штета.  

  О. Пешевска

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk