×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Работник падна од кров

  21.08.2012 06:15 | KumanovoNews

   Милорад Ристовски (54) од Куманово вчера паднал од кров додека работел на куќа на ул. „АВНОЈ„ во Куманово.

  Работник падна од кров

  Несреќата се случила предпладне околу 10 часот, додека мајстори го поправеле кровот. Во еден момент Милорад изгубил рамнотежа и паднал од неколку метри височина. Колегите притрчале да му помогнат и со возило на брза помош повредениот е пренесен во кумановската болница. Поради сериозноста на повредите и во бесознание работникот итно го префрлиле во скопските клиники.

  Полицијаата извршила увид и работи на откривање на причините за нереќата.