×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Реизбран претседателот на ЛИДЕМ

  05.04.2012 13:11 | KumanovoNews

   Александар Краљевски е реизбран за претседател на Либерално демократската младина во Куманово, на вчерашното изборно собрание на младите.

  Реизбран претседателот на ЛИДЕМ

  Краљевски едногласно ја доби довербата на сопартијците, и со новото раководство ќе ги предводи младите и во наредните 2 години.

  Во изминативе 2 години, ЛИДЕМ се наметна како партиски подмладок кој работи за модернизирање на Куманово и изобилува со модерни идеи, корисни за граѓаните на овој град, а особено за младите. Пример за тоа се предлозите за wи-fи зоните, како и лизгалиштето, кои благодарение на градоначалникот и Светот на Општината, денеска се реалност. Либерално демократската младина и понатаму ќе продолжи со својата работа и ја користам оваа прилика да испратам апел, дека нашата врата е отворена за сите млади луѓе кои што ја препознаваат вистинската либерална вредност- изјави Краљевски.