×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Санација на канализациската мрежа во повеќе реони

  22.11.2022 10:47 | Жаклина Цветковска

  ЈП Водовод Куманово информира  дека денеска ќе се работи на санација на канализациската мрежа  во повеќе реони.

  Санација на канализациската мрежа во повеќе реони

  Интервенции ќе бидат вршени на  крак од ул. Тонко Димков  и тоа за реконструкција на фекална канализација,  на ул. Никшиќка  ќе се санацира дефект на канализациската мрежа, а на  ул. Никола Тесла, ул. Михајло Пупин и  ул. Перо Наков ќе се чистат  елементи на атмосферска канализација

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk