×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Се градат тротоари на „Никола Тесла„

  26.07.2010 10:59 | KumanovoNews

   Улицата „Никола Тесла„ на потегот од железничкиот мост до селото Долно Којнаре ќе добие тротоари. Тротоари ќе се постават во должина од 2350 метри, а нивната широчина ќе изнесува  2,5 метра.

  Се градат тротоари на „Никола Тесла„

   Проектот чини 10,5 милиони денари и треба да заврши до почетокот на новата учебна година. Тротоарите на една од најфрекфентните улици во градот се наменети за учениците во земјоделското училиште, но и за останатите граѓани што живеат во тој дел од градот-вели Момчило Јовановски од Секторот за урбанизам.

  Екипите на претпријатието Ибро комерц, деновиве работат на поставување на ивичниците, по што ќе се асфалтираат пешачките патеки.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk