×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • СНС ќе организира превоз за изборите во Србија

  05.04.2012 12:58 | KumanovoNews

  Српската Напредна странка ќе организира превоз за граѓаните од српската зедница во Куманово, за изборите во Србија, а исто така нуди информации за постапката за добивање на српско државјанство.

  СНС ќе организира превоз за изборите во Србија

  Српска Напредна Странка од Куманово ги повикува сите граѓани кои имаат право на глас во Република Србија, да се јават во просториите на СНС на ул. Доне Божинов б.б. заради организиран превоз во Р. Србија или во амбасадата.

  Исто така сите граѓани што се заинтересирани да добијат српско државјанство, за кое според новиот Закон е укината таксата, можат подетално да се информираат во нашите простории секој работен ден од 10-13 и од 16-19 часот.