Среда неработен ден за припадниците на српската заедница

25.01.2021 - 09:53

Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница во Република Северна Македонија.

Среда неработен ден за припадниците на српската заедница

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците - 27 јануари 2021 година (среда), Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница во Република Северна Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните припадници на српската заедница им го честита празникот Свети Сава.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk