×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Стендап на Жарко Јовановиќ за помош на Теодосија и Ана

  26.05.2023 14:47 | Сузана Николиќ

  Центарот за култура "Трајко Прокопиев" утре/сабота/ во 20 часот организира стендап на Жарко Јовановиќ, а средствата од влезниците ќе бидат донирани за лекување на двете девојчиња Теодосија и Ана, кои се наоѓаат во болници во Турција.

  Стендап на Жарко Јовановиќ за помош на Теодосија и Ана

  „Прв пат земам вакво учество во хуманитарен настан и задоволство ми е да помогнам, секој на свој начин, јас преку мојата комедија. Се надевам дека ќе се соберат што повеќе средства за двете девојчиња, преку овој, но и другите настани што се организираат во тоа име. Тоа е добар начин да се вклучат што повеќе луѓе, преку културата.Настанот се одвива во истиот ден кога е и хуманитарната трка за Ана и Теодосија“, вели актерот Жарко Јовановиќ.

  Тој ги повика кумановци да дојдат во што погоелм број и да дадат свој придонес во собирањето на неопходните средства.

  Билетите можат да се купат на благајната на Центарот за култура по цена од 150 денари.