×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Супер Тинекс во поранешна „Мома„

  29.07.2010 10:02 | KumanovoNews

   Во просториите на поранешна „Мома„ вчера се отвори новиот хипермаркет на Тинекс. На површина од 1500 метри квадратни во објектот се сместени маркетот Супер Тинекс и дрогеријата Космо.

  Супер Тинекс во поранешна „Мома„

    Потрошувачите  можат да се снабдат со над 35 000 прехранбени производи,бела техника, козметика, играчки, книги  и се што е неопходно за урбано живеење на едно семејство.

  Во Супер Тинекс моментно работат педесетина вработени, но нивниот број ќе се зголемува. Нашата инвестиција чини околу пола милион евра-  вели Кристина Тодоровиќ-Николиќ, генерален извршен директор во Тинекс.

  Во малата стоковна куќа, новина е дрогеријата  Космо  која што е поразлична и единставена по својот асортиман на квалитетна и домашна козметика. Супер Тинекс е петти хипермаркет или 39 -ти маркет во државата од ланецот Тинекс.

    Тинекс во Куманово  важи за еден од најпрестижните и најснабдени во градот.

  По повод отварањето на  Супер Тинекс на Градскиот плоштад се одржа концерт на која настапија поп-ѕвездите Елена, Ламбе и Слаткаристика, a прославата заврши со спектакуларен огномет.