Температури до -12!

22.01.2010 09:35 | KumanovoNews

Од денеска  земјава ќе ја зафати студено време со врнежи од снег, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.


Температури до -12!

 Особено студено ќе биде во утринските часови, кога на места температура ќе се спушти и до -12 степени Целзиусови, а според прогнозата, во сабота, дневната температура нема да да се искачи над нулата.


  Денеска и утре во Западна Македонија се очекуваат и врнежи од снег, а поради ниските температури можна е и појава на голомразица.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk