×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Температури до -12!

  22.01.2010 08:35 | KumanovoNews

  Од денеска  земјава ќе ја зафати студено време со врнежи од снег, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.


  Температури до -12!

   Особено студено ќе биде во утринските часови, кога на места температура ќе се спушти и до -12 степени Целзиусови, а според прогнозата, во сабота, дневната температура нема да да се искачи над нулата.


    Денеска и утре во Западна Македонија се очекуваат и врнежи од снег, а поради ниските температури можна е и појава на голомразица.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk