×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Тенка снежна покривка во Куманово

  10.12.2012 09:52 | KumanovoNews

   Снежна покривка од 3 до 5 сантиметри се создаде, по врнежите на снег во Општината.

  Тенка снежна покривка во Куманово


  Снегот не предизвика посериозни проблеми и сообраќајот се одвива нормално. Од Центарот за управување со кризи потврдуваат дека нема завеани села. Во наредните четири дена не очекуваат утрински температури до -8 степени, а дневните ќе се движат до 1 Целзиусов степен. Врнежи од дожд и снег ќе имаме утре.