11. 01. 2020 15:52

Тепачка пред кафе-бар во Куманово

Тепачка пред кафе-бар во Куманово

Ноќеска во еден часот по полноќ,  Д.Н. пријавил дека пред кафе бар во Куманово физички било нападнато едно лице.

По пријавеното нарушување на јавниот ред и мир, полицијата излегла на лице место каде бил затекнат В.С (29) од с. Лопате, кој изјавил дека бил физички нападнат од Б.Ф (32) од Куманово. Се работи на расчистување на случајот.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk