×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Повреден мопедист во Куманово

  31.03.2024 11:57 | KumanovoNews

  Возач на мопед вчера е повреден во сообраќајна несреќа на улицата „Братство-единство“ во Куманово.  
   

  Повреден мопедист во Куманово

  Сообраќајката се случила во 17 часот,  помеѓу мопед со кумановски регистарски ознаки, управуван од А.Ш. (41) од Куманово и патничко возило „форд“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Р.С. (40) од село Романовце-кумановско. 

  „Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот, констатирани во Општата болница Куманово“, соопшти МВР. 

  Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.