×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Трибина "Создаваме и напредуваме во независна Македонија"

  25.09.2012 12:13 | KumanovoNews

   Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ ОК Куманово,  утре вечер во 19.00 часот во Центар за култура "Трајко Прокопиев", организира трибина на тема "Создаваме и напредуваме во независна Македонија".

  Трибина "Создаваме и напредуваме во независна Македонија"

  Гости на трибината ќе бидат:  Мане Јаковлевски, еден основачите на ВМРО ДПМНЕ и  Панде Лазаревски, професор по применета политика.

  Од Унијата ги повикуваат граѓаните да дојдат што помасовно на трибината.