Тројца граѓани казнети за неносење маски

14.07.2020 - 11:20

 Во последните 24 часа, регистрирани се 3 прекршувања на уредбата за носење на заштитна маска, заради заштита од коронавирус.

Тројца граѓани казнети за неносење маски

„Во текот на изминатото деноноќие, во СВР Куманово се регистрирани 3 прекршоци за не носење на заштитна маска, поради вирусот ковид-19. Вкупната бројка се однесува и за општините Старо Нагоричане и Липково,“ велат од секторот.

Од СВР Куманово потенцираат дека е забележливо подобрување во однос на претходните денови. Граѓаните се повеќе носат заштитни маски и ги почитуваат протоколите.

(Д.Д)


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk