×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Уште една измама со огревно дрво

  17.11.2023 17:15 | KumanovoNews

  Во Кумановската полиција, вчера 66- годишен маж од Куманово пријавил дека бил измамен од едно лице за сума од 13.000 денари. 

  Уште една измама со огревно дрво

  Според пријавеното, лицето му понудило огревно дрво и откако се договориле му ги платил дрвата, по што лицето му кажало дека ќе оди да ги донесе, но не се вратило. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.