×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Во Куманово наврна 14 литри дожд, минималната температура 3 степени Целзиусови

  18.11.2023 09:29 | Сузана Николиќ

  Во изминатото деноноќие во Кумано наврнале 14 литри дожд на м/2, а минималната температура во текот на ноќта била 3 степени.

   

  Во Куманово наврна 14 литри дожд, минималната температура 3 степени Целзиусови

  Најладно било на Попова Шапка со - 7 степени Целзиусови, па  -2 Лазарополе, Крушево, 1 Берово, 2 Крива Паланка, Претор, Прилеп, 3 Охрид, Тетово, Дебар, Штип, Куманово, 4 Битола, Велес, Кавадарци, Виница, 5 Скопје-Зајчев Рид, Скопје-Петровец, Струмица, Демир Капија, 6 Дојран, 8 Гевгелија.

  Наврнат воден талог  за изминатите 24 часа до 07 часот (во л/м 2 ),  37 Охрид, 30 Лазарополе, 27 Демир Капија, 25 Кавадарци, 24 Маврови Анови,
  Прилеп, 23 Дебар, 22 Крушево, 21 Попова Шапка, Пожар, 20 Струмица, Битола, Берово, 18 Претор, 17 Виница, 16 Тетово, 15 Штип, 14 Велес, Куманово, 13 Скопје- Петровец, 12 Ѓуриште, 11 Скопје-Зајчев Рид, 9 Крива Паланка, 5 Дојран.

  Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со засилен, наместа повремено силен ветер (над 80 км/час) од северозападен правец. На повисоките места и на планините ќе има слаби локални врнежи од снег. Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 12
  степени.