×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  За 6 часа казнети 77 возачи за пребрзо возење на територијата на СВР Куманово

  21.07.2021 19:23 | Сузана Николиќ

  При полициска контрола денеска од 12 до 18 часот, казнети се 77 возачи за пребрзо возење.

  За 6 часа казнети 77 возачи за пребрзо возење на територијата на СВР Куманово

  Акцијата за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната спроведена е на територијата на СВР Куманово.

  „Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта“, соопштува МВР.

   

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk