За 6 часа казнети 77 возачи за пребрзо возење на територијата на СВР Куманово

21.07.2021 21:23 | Сузана Николиќ

При полициска контрола денеска од 12 до 18 часот, казнети се 77 возачи за пребрзо возење.

За 6 часа казнети 77 возачи за пребрзо возење на територијата на СВР Куманово

Акцијата за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната спроведена е на територијата на СВР Куманово.

„Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта“, соопштува МВР.

 

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk