×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • За три денари намалена цената на екстра лесното масло за домаќинство

  16.09.2022 15:57 | KumanovoNews

  Малопродажната цена на екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) од полноќ се намалува за три денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги.

  За три денари намалена цената на екстра лесното масло за домаќинство

  Новата цена на овој енергенс ќе биде 90,50 денари за литар.

  Малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98, на еуродизел (Д-Е V) и на мазутот М-1 НС не се менуваат, соопшти РКЕ.