×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Казнети 60 возачи - половина возеле во алкохолизирана состојба

  23.05.2022 12:41 | Сузана Николиќ

  Во текот на изминатиот викенд СВР Куманово продолжи со акциски контроли во областа на сообраќајот. 

  Казнети 60 возачи - половина возеле во алкохолизирана состојба

  „На подрачјето на Куманово изречени се вкупно 60 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 25 санкции, 30 санкции за возачи кои управувале возила под дејство на алкохол, 4 за управување возило без возачка дозвола и 1 за нерегистрирано возило“, соопшти МВР. 

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk