Затворен објект во Куманово поради непочитување на работното време

16.01.2021 - 11:43

Полициските службеници од СВР Куманово, синоќа во 21.50 часот извршиле контрола во објект за компјутерски игри во Куманово. При контрола во објектот биле затекнати 13 лица.

Затворен објект во Куманово поради непочитување на работното време

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена пријава по член 206 од Кривичниот законик – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk