×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Затворена за сообраќај улицата „Димитар Влахов“, се санира дефект на канализациска мрежа

  16.03.2023 13:23 | Сузана Николиќ

  До околу 17 часот ќе биде затворена за сообраќај улицата „Димитар Влахов“, на потегот од црквата „Св. Никола“ до улицата „Ленинова“.

  Затворена за сообраќај улицата „Димитар Влахов“, се санира дефект на канализациска мрежа

  Според информации од ЈП „Водовод“, на коловозот се врши санирање на дефект на канализациска мрежа и се очекува работите да завршат најдоцна до 17 часот. 

  „Покрај отстранување на дефектот ја искористивме приликата и да работиме на реконструкција на приклучок на водоводната мрежа“, велат од претпријатието. 

  Граѓаните, кои денеска имаа потреба со возилата да поминат по улицата, не ја оспоруваат потребата да се работи на терен, но  реагираат што надлежните не информираат дека ќе се затвори улицата за да го избегнуваат тој дел на градот и да не се создава метеж.