×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • ДНЕВЕН ХОРОСКОП (01.10.2020)

  01.10.2020 07:56 | KumanovoNews

   Дневен хороскоп

  ДНЕВЕН ХОРОСКОП (01.10.2020)

  Овен

  Во текот на овој ден ве очекува работ каде ќе мора максимално да се посветите и да не ги занемарувате деталите. Понекогаш и најмал детал може да ви ја урне целодневната мака. Работете полека и внимателно. Што се однесува до општествениот живот, денес очекувајте средба со некоја личност која ја немате видено подолго време.

  Бик

  Денес нешто "целосно ќе ве извади од кожа", очекувајте работите да не се смо во ваша контрола. Затоа ако на нешто денес не можете да влијаете, обидете се да го игнорирате за да не навлезете во подлабок конфликт. Кога станува бор за вашиот партнер, ќе забележите некоја промена во неговото однесување и воопшто нема да ви е јасно зошто се случува истото. Но, кога последен пат размислувавте за вашите постапки, ако некој не ви кажува нешто не значи дека не чувствува. Вашиот партнер е љубоморен, но не го изговара истото.

  Близнаци

  Денес, како и многу денови претходно ќе се посветите на вашата работа и нема да ве интересира ништо друго. Воопшто не се прашувајте дали некој тоа го забележува, затоа што сите се свесни дека работите и повеќе од потребно. Инаку, вашата посветеност на работата, воопшто не е занемарена и кога станува збор за некој поглед од страна. Вашата професионалност денес ќе измами нечии погледи.

  Рак

  Во текот на овој ден ве очекуваат договори од сите страни, а кога станува бор за договори тогаш спремете се и за правење на компромиси. Никогаш не постоел договор без компромис, само понекогаш некои работи ви се бараат по договорот. На бидете наивни. Инаку, во текот на овој ден, голема е веројатноста околу вас да се наоѓа некоја личност која е во врска, но тоа да не ' пречи да ви се додворува.

  Лав

  Денес, многу лесно ќе наоѓате заеднички јазик со луѓето околу вас. А тоа е сосема добро кога станува збор за работата, затоа што вие најчесто сакате да бидете најдоминантни на работното место. Дури и често заборавате дека понекогаш молчењето е богатство. Инаку, работата денес и нема да ви е најважно нешто, затоа што во главата постојано ќе ви се врти вашата сакана личност со која во последно време односите ви се подобруваат.

  Девица

  Во текот на овој ден, најверојатно ќе морате да ги занемарите вашите работи и да се посветите на работата. Ништо не е страшно, се' додека не заборавајте дека сте ставиле нешто на страна. Кога станува збор за љубовта, обидете се да не се однесувате како детектив. Вашата врска не е "злостор" туку љубов! Не секој постапка на вашиот партнер е обид за изневерување!

  Вага

  Во текот на овој ден ќе треба да направите некој договор, но никако нема да сте сигурни кој потег да го преземете. Во еден момент ќе почувствувате притисок и тогаш ќе знаете дека не треба да го прифатите договорот по секоја цена. Во вашата љубовна врска, очекувајте нестабилност, зашто ќе се појават знаци на љубомора.

  Шкорпија

  Чувствувате огромен притисок кога станува збор за работата, па сакате да направите некоја промена. Иако ќе се премислувате, до вас ќе се наоѓа личност која ќе може да ве посоветува, но вие ќе бидете скептични за кого и да станува збор. Што се однесува до љубовта, односите со вашиот партнер ќе бидат напнати, затоа што помеѓу вас двајца и тоа како почнува да се забележува љубомората.

  Стрелец

  Оставете ја вашата интуиција да ве води по патот. Иако во последно време ја заборавивте оваа ваша силна страна, денес истата ќе излезе на површината. Па затоа за многу работи полесно ќе се снаоѓате. Инаку во текот на овој ден е можна и средба со личност која кај вас, во последно време, предизвикува силни страсти.

  Јарец

  Во текот на овој ден со кого и да стапите во контакт нема да имате проблеми. Вашата комуникација со луѓето околу вас, во последно време се подобрува. Инаку, денес не очекувајте некоја значајна промена во вашата финансиска состојба, иако е почеток на нов месец, сепак вие и денес ќе имате доста трошкови. На љубовен план, не се очекуваат некои големи промени, такашто уживајте во мирната љубовна атмосфера.

  Водолија

  Ова е денот кога ќе бидете повеќе расположени од вообичаено. На работата сите ќе ве гледаат со изненадување, зашто во последно време не бевте толку еуфорично расположени. Но сепак, ова ќе придонесе и за некоја привлечност од страна на некој ваш колега. Доколку сте во врска, размислете двапати пред да дадете некому лажна надеж.

  Риби

  Вие во последно време почнавте да се навикнува те на подобро соработка кога станува збор за работата. Тогаш обидете се истото темпо да го задржите колку што е можно подолго, односно колку што е зависно од вас. Кога станува збор за љубовта, денес не само што ќе се посветите на вашиот партнер, туку и вашето внимание ќе го привлече некоја влијателна личност. Со мислите нем да бидете целосно присутни кај партнерот.