×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • ДНЕВЕН ХОРОСКОП (1.9.2020)

  01.09.2020 09:04 | KumanovoNews

   Дневен хороскоп

  ДНЕВЕН ХОРОСКОП (1.9.2020)

  Овен

  Денеска луѓето околу вас ќе ги привлекувате со вашата шармантмост, па нема да имате проблем со постигнување на работите коишто ги сакате.

  Вашата енерија нема да може да мирува, па можни се некои забави во кои ќе се сретнете со бившите љубови.

  Бик

  Денеска ќе сакате да потрошите некоја сума на пари со кои ќе си ги задоволите вашите мали желби. Иако сте свесни дека немате голем буџет, сепак имате поголема желба за трошење од вообичаено.

  Ќе се свртите кон некоја личност која ви звучи забавно, меѓутоа на крајот од денот ќе размислите дали навистина го правите она што го сакате.

  Близнаци

  До израз ќе дојде вашата интуиција, на која во последно време честопати заборавате. Оставете ги пресметките на страна и потпрете се на она на што навистина му верувате.

  Денеска ќе дојде до израз вашата привлечност поради вашата способност да бидете насмеани и кога не сте расположени.

  Рак

  Денес може да очекувате некое несогласувње со некој ваш колега, поради неговата љубомора кон вас.

  Што се однесува до љубовта, ќе се обидете да ја држите насмевката на лицето, иако тоа нема да биде воопшто лесно.

  Лав

  Иако честопати знаете да сочувствувате со другите, денес тоа ќе биде драстично изразено. На своето тело ќе чувствувате како да носите огромен товар.

  Денеска излегувањето надвор може да ви биде забавно, бидејќи постои голема можност да се сретнете со некоја личност која има сличен хумор како вашиот.

  Девица

  Денеска нема да бидете сконцентирани кон ништо друго освен кон љубовта, па тоа може да ви донесе дополнителни компликации, заради обврските кои со денови ги оставате на страна.

  Денеска е вистинско време да му посветните внимание и на вашето тело, затоа што неговата нега значи и нега на самиот дух.

  Вага

  До израз доаѓаат вашите емоции, воопшто не ви пречи некому да му кажете колку многу ви значи.

  Немате време за калкулации, зошто денот ќе ви покаже колку е миговен животот.

  Шкорпија

  Денеска е убав ден за да ги подобрите односите со луѓето со кои имавте недоразбирање.

  Ќе посветите поголемо внимание на вашиот изглед, затоа што сакате да изгледате попривлечно.

  Стрелец

  Денеска е добар ден за исполнување на вашите идеи. Но, сепак не заборавајте дека еден сигурен чекор е многу попродуктивен од десет непромислени.

  Ќе бидете во контакт со повеќе луѓе, но контактот со некоја личност ќе има особено значење за вас.

  Јарец

  Денеска ќе дојде до израз вашата шармантност, па затоа може да очекувате внимание од многу страни.

  Во текот на целиот ден ќе бидете насеани, расположени и мотивирани за некој „нов“ почеток со саканата личност.

  Водолија

  Во текот на овој ден ќе сакате да направите некоја промена во домот, па тоа ќе ви влијае позитивно и на расположението.

  Сметате дека не му давате доволен рпостор на саканиот во животот, па се обидувате да најдете начини како да поминувате повеќе време заедно.

  Риби

  Денеска може да дојдете до некое сознание кои нема да ви биде пријатно, но сепак може да биде и вистинито. Разгледајте од повеќе аспекти.

  Вечерта ќе сакате да ја поминете во кругот на потесното семејство, затоа што ќе сакате да се смеете со луѓето кои ги сакате, без притоа да внимавате некој да не ви забоде нож во грб.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk