13. 02. 2020 10:41

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (13.2.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (13.2.2020)

Дневен хороскоп

Овен

Ако мислите дека денес и се' e завршено, тогаш се лажете. Денес само започнувате со она што мислите, но ќе имате добра соработка со Близнаци, не избегнувајте ги. Авантура со Лав или Вага е на повидок.

Бик

Некоја работа внатре во колективот денес ќе ве потикнува да работите многу повеќе од вообичаено. На љубовен план, ќе бидете полни со "елан".

Близнаци

Доколку забележите проблем кој никој го нема видено, тогаш кажете го истото за да не дојде до забуна. Уживате во страста помеѓу вас и вашиот партнер.

Рак

Денес е се' како што треба. Чувствувате дека имате воспоставено хармонија кога станува збор за работата. Монотонијата ве убива, би можеле да излезете доколку сакате да ви се случи нешто ново.

Лав

Денес ќе бидете обесхрабрени на вашето работно место бидејќи нема да бидете финансиски наградени. Незадоволни сте од партнерот, имате желба да ја раскинете долгогодишната врска.

Девица

Работите вредно и напорно и ништо нема да ви е тешко во текот на овој ден. На љубовното поле, ќе немате многу време за да му посветите на вашиот партнер, поради преголемите обврски.

Вага

Денес ќе имате потешкотии при соработка со некои луѓе од надворешноста, на вас останува да ги поправите односите. Обидете се да ги подобрите односите со саканиот.

Шкорпија

Стигнува адекватна награда. Вашиот стил на работа секогаш ве издвојува од останатите. На љубовното поле, се' уште не ви е јасно што ви се има случено, односно вие сакате да останете со превез врз очите.

Стрелец

Доколку сакате да се докажете пред сите, денес не плашете се да го направите истото. Стрелците кои се наоѓаат во третата декада имаат нагласена тензија со саканата личност.

Јарец

Во овој момент, најдоброто решение е да ја препуштите работата на некој друг, доколку не можете вие да ја завршите. Потрудете се да му покажете на партнерот колку ви значи, затоа што во последно време се чувствува запоставено.

Водолија

Денес ќе им замерите на вашите соработници дека бараат премногу од вас, па ќе заземете посериозен став кон се' во работата. Ако сте слободни, не останувате слепи за личноста до вас кој покажува интерес.

Риби

Денес ќе побарате помош за да ги завршите обврските до крај. Доколку во близина имате хороскопски знак Јарец или Близнак, побарајте помош од нив. Денес ќе бидете заинтересирани за две личности, затоа што сакате тајни врски.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk