ДНЕВЕН ХОРОСКОП (19.8.2020)

19.08.2020 09:05 | KumanovoNews

Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (19.8.2020)

Овен

Денеска до израз ќе дојде вашата самоувереност, па лесно ќе се справите со некои луѓе коишто сакаат да ве стават во втор план.

Не ги кријте плановите од вашиот партнер.

Бик

Поставеноста на планетите овој ден кај вас може да предизвика вознемиреност, но таа ќе биде краткотрајна.

Вашиот партнер бара поголема доверба од вас.

Близнаци

Оваа недела се чувствувате поизморено од вообичаено. На професионалното поле не ви се случува ништо ново.

Кога станува збор за љубовта сакате еднаш засекогаш да знаете што ви се случува на љубовното поле.

 Рак

Доколку се чувствувате незадоволни од вашата моментална состојба и сакате да направите промена, тогаш најпрво ќе мора да си ги смените вашите цели.

Не очекуајте никакви промени на љубовното поле, ако вие не бидете иницијаторот.

Лав

Вашата незадоволност од работата почнува да се одразува на секое поле од вашиот живот. На момент станувате неподносливи и за самите себеси.

Без или со саканата личност денес добро ќе ви дојде долга прошетка.

Девица

Денеска за вас е добар ден за вложување во работата, па затоа не плашете се да преземете иницијатива.

Секој проблем има свое решение односно свој крај, но од вас зависи на кој начин сакате да завршите.

Вага

Вашата избалансираност не доаѓа до израз многу во последното време. Постојано се грижите да стигнете на сите страни, но денес ќе се почувствувате изморено.

Никој нема да ви рече благодарам што постојано давате повеќе одошто имате, туку само повеќе и повеќе ќе се бара истото од вас.

Шкорпија

Вашата неодлучност денес може да ви ги искомплицира работите. Доколку знаете што сакате навистина и мислите дека тоа е правилно, тогаш постапете според вашето убедување.

Љубовта е вашиот главен двигател овие денови.

Стрелец

Постојаното променливо однесување на вашите колеги почнува да ви оди на нерви, меѓутоа вие тоа вешто го премолчувате.

Станувате помалку толерантни за партнеровите однесувања, затоа што ве интересира само неговата прегратка.

Јарец

Денес особено ќе бидете зафатени со работните обврски, па сосема ќе заборавите на сите проблеми.

Вашето семејство е она кое постојаноо чека на вас да бидете иницијатор за многу работи и тоа ве прави нервозни.

Водолија

Постојаните телефонски разговори и теми поврзани со секакви работи коишто не ве интересираат ви ја одземаат енергијата. Сврете се кон нешто коешто навистина ве прави среќни и не извинувајте се поради тоа.

Партнерот од вас очекува поголемо разбирање.

Риби

Денеска ќе бидете попозитивно распололожени, но некоја бизнарна работа ќе може да ве извади од колосек, доколку вие го дозволите тоа.

Не му дозволувајте на партнерот да ви ги префрла неговите проблеми за коишто вие не сте виновни.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk