02. 07. 2020 09:46

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (2.7.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (2.7.2020)

  Дневен хороскоп

Овен

Денеска, внимавајте на вашите постапки, затоа што и најмало невнимание може да ве доведе до  поголеми проблеми. Не брзајте, подобро да ви остане работата и за утре, отколку да направите грешка.

Иако на љубовното поле сакате нешто стабилно, сепак во моментот го живеете токму спротивното.

Бик

Работата не оди по вашите планови и тоа ве прави дополнително нервозни. Земете здив и почнете од почеток.

Доколку сакате навистина да направите некоја промена на љубовното поле, тогаш најпрво започнете од себеси и од тоа што вие сте во моментот. Запрашајте се дали сте задоволни од себеси и од тоа каде се наоѓате во моментот.

Близнаци

Оставете ги на страна сите луѓе коишто ве деградираат, вие одамна сте свесни за вашата способност и затоа не дозволувајте да бидете нечија марионетка за поткусурување.

Недоразбирањата со вашиот партнер не можете да ги надминете поради вашата тврдоглавост.

Бик

Вашата маана на работата честопати знае да биде вашата неодлучност, па атоа и денес нема да ги зграбите сите можности коишто ви се нудат.

Не стојте на страна кога станува збор за вашиот љубовен живот, никој не може да ја заземе вашата улога доколку вие тоа не го сакате или не го дозволувате.

Лав

Не дозволувајте да бидете нечиј предмет за исмевање, само поради вапата нетрпеливост. Покажете стабилност во вашите ставови.

Вие со денови имате некои тајни желби, кои полека но сигурно почнуваат да прераснуваат во поголеми фантазии.

Девица

Работата којашто се наоѓа пред вас е полна со изненадувања, бидете спремни и на полесни и на потешки задачи на работата.

Доколку нешто во врската не ви се допаѓа, денес е денот кога вие имате можност да преземете иницијатива.

Вага

Не паничете доколку денес бидете затрупани со работа, со добра организација и смиреност ќе постигнете да ги завршите обврските.

Не се соменвајте во вашата сакана личност, доколку немате причина за тоа. Не расипувајте си ги односите поради љубоморни испади.

Шкорпија

Многу бариери во животот се поминуваат само поради позитивниот став. Затоа не очајувајте кога станува збор за работата, едноставно сменете го пристапот.

Денес кога станува збор за љубовта, заборавете на возгордеаноста и стапете во контакт со саканата личност, но во „подлабок“ контакт.

Стрелец

Она што денес ќе ви недостига за да си го поправите расположението е дополнителен прилив на пари. На работата ќе поминете сосема вообичаено.

Слободните припадници на овој хороскопски знак, на љубовното поле можат да доживеат сериозни промени, само ако си го дозволат тоа.

Јарец

Денеска ве очекува позитивен ден на работата, па дури е можна и пофалба од вашите надредени. Очекувајте мирен ден.

Иако сакате да го избегнете љубовното прашање, сепак бегањето од реалноста значи само наталожување на проблемот, а не и негово решавање.

Водолија

За да постигнете нешто денес, а и воопшто во животот, многу е важно да знаете да се сосредоточите на вистинските работи, а не на околните ситници кои само ви го одвлекуваат вниманието.

Дајте и простор на саканата личност за да каже што мисли, светот не се врти само околу вас.

Риби

Денеска ќе можете да поминете убав професионален ден доколку правилно ги сортирате информациите што ќе ги добиете.

Размислувате да ставите точка во животот за некои луѓе.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk