×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • ДНЕВЕН ХОРОСКОП (22.09.2020)

  22.09.2020 05:58 | KumanovoNews

  Дневен хороскоп

  ДНЕВЕН ХОРОСКОП (22.09.2020)

  Овен

  Во текот на овој ден ќе се чувствувате доста нервозни, а особено во попладневните часови. Ќе имате чувство како да нема да можете да издржите се'. Советот е да застанете за кратко, зашто ве очекува промена на ситуацијата. Конечно, ќе може да си ги прегрнете вашите сакани.

  Бик

  Уморот од претходната недела ќе го чувствувате во текот на оваа недела. Веројатно ќе сакате да легнете и да се одморите. Направете го тоа, зашто вашето здравје е побитно од се'.

  Близнаци

  Ова е неделата кога ќе сакате да се посветите на сите луѓе кои ги имате занемарено од било која причина. Па тие се вашето се', зарем не'? Веќе кон крајот на денот ќе станете поорганизирани, затоа што знаете дека утре ве чекаат нови обврски.

  Рак

  Во текот на овој ден ќе се чувствувате посебно убаво, односно ќе одделите време за вашето семејство и луѓето кои ги сакате. За вас тие се извор на енергијата за се'. Уживајте во она што го имате, а останатото денес ќе ви биде во втор план.

  Лав

  Во текот на овој ден, во најголема мера ќе бидете посветени на емотивните реакции на вашиот партнер. Партнерот ќе биде особено чувствителен на се' што кажувате, па затој внимавајте на зборовите. Како што ќе поминува денот, вие ќе се чувствувате се похрабри и посамоуверени во себе. Ако љубов немаш, ништо не си!

  Девица

  Во текот на овој ден, нема да чувствувате никаква желба за да воспоставите контакт со никој. Се' ќе ви изгледа напорно и здодевно. Но тоа нема да се однесува за сите, во мигот кога ќе ви се јави некоја за вас интересна личност, веднаш ќе отрчате. Исклучоците секогаш ги поставуваат правилата, зарем не'?

  Вага

  Ова е денот кога ќе сакате да се дружите со сите. Денес ќе се разбудите со помислата дека има многу луѓе кои во последно време сакате да ги видите, меѓутоа тоа не го правите од најразлични причини. Работата не е само да се видите, прво размислете дали ќе имате време за сите. Подобро поретко, но поквалитетно, за се' во животот.

  Шкорпија

  Во текот на овој ден, како и поголемиот дел од хороскопските знаци ќе сакате да останете дома и да се одмарате. Сосема нормална ситуација, ако во последниот период сте биле преоптоварени. Избегнете ја дневната каде што се наоѓаат сите и обидете се да си најдете ќоше каде ќе се релаксирате од светот и од себе.

  Стрелец

  Во текот на овој неделен ден ќе сакате да се забавувате, но сетоа тоа да биде мирно. Да седнете со вашето семејство и да се насмеете. Тоа ви недостига од поодамна. Особено внимание ќе посветите на некој помал член од од семејството. Очигледно е дека имате чувство дека сте го запоставиле. Денес е денот кога можете истото да го поправите, посвете му се и во него најдете го мирот.

  Јарец

  Во текот на овој ден се' некако ќе мислите дека се' имате завршено, но пак нема да успеете да ги реализирате вашите планови. Опуштете се не е крајот на светот. Пред вас е почетокот на нова работна недела, сфатете го ова како можност за посакуваниот одмор.

  Водолија

  Во текот на овој ден, расположението ќе ви биде прилично нестабилнно. Ни вие нема да знаете што сакате, а што не. Но тоа нема да биде причина за да не му е фрлите во прегратки на вашиот сакан, кој едвај го чека истото.

  Риби

  Денес, повеќе ќе бидете ориентирани на вашето семејство. Едноставно ќе сакате да го гледате пред вашите очи. Тоа ве смирува. Но, во текот на вечерните часови, времето искористете го за добра забава со партнерот, зашто и тој е или ќе биде дел од вашето семејство. Изгледајте се во него!