×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • ДНЕВЕН ХОРОСКОП (23.09.2020)

  23.09.2020 06:53 | KumanovoNews

   Дневен хороскоп

  ДНЕВЕН ХОРОСКОП (23.09.2020)

  Овен

  Во текот на овој ден ќе чувствувате дека сте преуморни. Премногу работа ќе ви се насобере, вие ќе бидете едноставно уморни за истото да го завршите. Од вашиот партнер, очекувајте да ве прекори зошто во последно време не му посветувате внимание.

  Бик

   Во текот на овој ден ќе ја завршите сета работа. Иако, подолго време се прекорувате дека не се посветувате доволно на работата, денес нема да се случи истото. Меѓутоа, административниот дел, секако дека ќе го оставите на некој друг. Додека, пак денес луѓето особено ќе сакаат да се во ваша околина.

  Близнаци

  Во текот на овој ден, нема да бидете особено заинтересирани за работата. Ќе сакате да поминете што е можно полесно. Колегите можат да ви се налутат за истото. Меѓутоа, луѓето кои се наоѓаат околу вас, ќе ви бидат особено интересни.

  Рак

  Овој ден ве очекува доста работа, подгответе се. Меѓутоа, тоа и нема многу да ви влијае, зашто ќе бидете преокупирани со личноста која многу ви значи. Иако, на почетокот, ќе мислите дека нема се' да ви е ускладено. Не заборавајте, дека убавината е скалд во нескладот на работите.

  Лав

  Денес ќе дојде до израз нешто кое го имате погрепено во последно време. Дури и ќе чувствувате притисок поради истото. Што се однесува до љубовта, ќе имате чувство дека со вашиот партнер, постојано се вртите во круг со комуникацијата и никако да постигнете договор.

  Девица

  Вие, направивте се' што се однесува до работата за која сте засегнати. Како ќе се движат работите, во текот на истата реализација, воопшто не е ваш проблем. Не сте вие за се задолжени. Воедно, можеби поради напнатоста на работата и исчекувањата, ќе почувствувате несигурност во комуникацијата со вашиот партнер.

  Вага

  Чувствувате особено незадоволство кое не можете да го контролирате? Дури и не можете да претпоставите од каде доаѓа? Не трудете се, понекогаш премногу потиснува сите работи, од текот на животот, испливуваат на површина. Вие само обидете се да бидете добар пливач. Ако сето тоа ви се одрази на работата или на љубовта, обидете се да си најдете "свое ќоше", кај ќе можете да здивнете.

  Шкорпија

  Ќе се чувствувате незадоволно и од љубовта и од работата, постојано ќе чувствувате дека нешто недостига. Но, тоа е и дел од животот. Во секој миг од животот на човекот нешто му недостига, па пак е среќен, гледајте го истото од таа страна. Сигурно дека би сакале работите малку да се убрзаат, но тоа не е зависно од вас.

  Стрелец

  Во текот на овој ден, ве очекуваст некои промени. Вашата ведра страна ќе ви донесе повеќе можности, за кои ќе бидете дури и самосвесни како да постапите. Сите овие можности, поврзани со работата, ќе ви отворат и можности за нови познанства, за кои нема да одбиете забава.

  Јарец

  Вие веќе подолго време на работата чувствувате дека вашиот труд не се исплати. Односно, на вашиот шеф никако не му текнува, дека е време не само да добиете пофалба, туку и финансиска награда. Но, шефот за истото нема ни да размислува. Што се однесува до љубовта, ќе се почувствувате малку занемарени од вашиот партнер. Обидете се истото да не ви влијае на комуникацијата.

  Водолија

  На работата, ќе мислите дека не ја добивате заслужената почит. Постојано ќе анализирате и ќе се преиспитувате. Оставете ги работите, какви што се. Понекогаш, светот не се врти околу нас. оставете ги работите да се одвиваат според природниот тек.

  Риби

  Ќе имате премногу работа, а вие ќе сакате најмалку да работите. Уморот од претходните денови, ќе го чувствувате на грбот како товар. Секогаш кога ќе се исправите и ќе сакате да продолжите понатаму, ќе чувствувате како нешто да ви натежнува. Сепак, тука е вашиот партнер да ви балансира, со потполно внимание и желба да ви угодува. Па, дали има нешто поважно од љубовта?