23. 01. 2020 09:34

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (23.1.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (23.1.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Денес на работата ќе ви биде понуден некој договор, но вие ќе се потпирате на мислењето на некој ваш колега. Па истото и ќе ви ги зацврсти односите. Не им ја одземајте можноста за забава на вашето семејство или партнерот. Бидете повеќе емоционално флексибилни.

Бик

Некои зборови на баш колега денес ќе делуваат охрабрувачки за вас. Потрудете се да ги остварите вашите замислени цели на работата. На вашата сакана личност покажете и' ги вашите "манири" и својот шарм.

Близнаци

Денес обидете се да се контролирате пред некоја личност која особено ќе ве доведе до работ на нервен слом. Променете го своето неприкладно однесување, љубоморното однесување кон вашиот партнер може да делува контрапродуктивно.

Рак

Денес ќе имате добро претчувство за работата па затоа и постојано ќе бидете во исчекување на работните средби во кои ќе ги покажете своите способности. Препуштете се на вашите емоции и страсти, обидете се да бидете малку порелаксирани, а не толку строги кон самите себе.

Лав

Потрудете се да бидете тактички пред личноста која сака да ги омаловажи вашите професионални способности. Не му дозволувајте на вашиот "дух" да избувне. Не наметнувајте им ги своите правила на саканите личности, затоа што можете да придонесете да се чувствуваат "тесно" во ваша близина.

Девица

Не ги игнорирајте новите информации кои можат да ја подобрат вашата состојба на професионалното поле. Важно е да формирате и нови вредности. Не дозволувајте му на некој да ви ја уништува вашата волја за нешто убаво, затоа што секој заслужува да живее "бајка".

Вага

Некоја средба со одредена личност денес ќе придонесе за откривање на некои нови информации, кои можат да придонесат за постигнување на некој договор на професионалното поле. Доколку сакате да ја израдувате вашата сакана личност или семејството обидете се да го смените вашиот став на однесување.

Шкорпија

Денес послушајте ја интуицијата кога ќе ви укаже дека треба да се тргнете на страна од некое друштво, едноставно бидете на страна од луѓе кои не ги делат вашите ставови поврзани со професијата. Денес особено ќе ве израдува некоја средба со личност која кај вас ја разгорува фантазијата.

Стрелец

Свртете внимание на некоја индиректна порака која денес ќе ја добиете, немој да дозволите кај вас да доминира вашата потреба за докажување на работното поле. Денес ќе се чувствувате емотивно нестабилно, затоа што нема да знаете како да ги разрешите ребусите кои вашата сакана личност ги поставува пред вас.

Јарец

Сретнувањето на некоја личност на вас денес ќе делува негативно и на ниту еден начин нема да можете да го смените истото. Доколку ви е потребна помош, не плашете се да ја побарате. На љубовното поле, партнерот не сака да се откаже од некои планови кои ги има, затоа обидете се да делувате мудро, за да не бидете сфатени погрешно.

Водолија

Иако денес може да се најдете на вистинско место и во вистинско време за да бидете пофалени на работата, сепак вие ќе знаете дека тоа е и поради вашиот повеќемесечен ангажман. Обидете се да делувате неодоливо за вашата сакана личност, бидејќи понекогаш тоа е како јаготка на шлагот која ја разубавува целата торта.

Риби

Некој на работата денес ќе се обиде да ви укаже на нешто но со заповеднички тон, на што вие ќе реагирате сосема негативно. Не бидете брзоплети, оставете ги работите сами да излезат на виделина.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk