ДНЕВЕН ХОРОСКОП (25.8.2020)

25.08.2020 09:05 | KumanovoNews

  Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (25.8.2020)

Овен

Денеска нема да сакате да признаете дека работите на вашето професионално поле се комплицираат. Бидете подготвени за соработка доколку сакате да ги избегнете.

Не сте задоволни од емотивниот живот, заштоа што бајката многу брзо се претвора во монотонија.

Бик

Не дозволувајте мотивацијата за работа да ви биде само приходот, затпа што на тој начин не само што честопати ќе бидете разочарани, туку и ќе заборавите да работите со желба, па одењето на работа ќе ви стане уште потешко.

Почнувате со сигурност да расчистувате со љубовните маки од минатото.

Близнаци

На работата очекувате да имате подобра позиција, а тоа може да ви се исполни само ако се вратите во вашиот стар сјај кога не калкулиравте со работата уште пред да ја започнете.

Партнерот е расположен за љубовни предизвици, на вас е само да преземете иницјатива.

Рак

На работата се` уште не сте вие тој/таа кој/а донесува одлука, па тоа ве прави доста понервозни и нетрпеливи.

Не очајувајте на љубовното поле за нешто кое завршило, затоа што секој крај е нов почеток.

Лав

Нa професионалното поле ви е смачено да давате повеќе од она за што сте платени. Очекувате подобра понуда.

Избегнувајте ги речениците со кои му правите на партнерот постојано да има грижа на совест, затoа што не носат ништо конструктивно.

Девица

Нема да бидете расположени за правење на професионални договори во кои нема да имате никаква добивка.

Денеска нема да сакате да бидете повторно очајни и да се занимавате со вечните емотивни прашања.

Вага

Доколку сакате ново работно место, не чекајте истото да ви падне од небо, туку започнете со подготовка за „нов терен“.

На љубовното поле единствено може да видите разрешување, ако бидете целосно отворени.

Шкорпија

Вашиот умор денес нема да ви дозволи да се занимавате со некои работи кои на вас навистина ви значат.

Припадниците на овој хороскопски знак кои се во некаква врска со знакот Девица, денес може да очекуваат дека ќе им биде свртен грбот.

Стрелец

Денес ќе забележите дека некои луѓе околу вас ви завидуваат на ведрата енергија која ја имате.

Бидете отворени со партнерот и не плашете се да се впуштате во најразлични авантури.

Јарец

Доколку се занимавате со некои работи кои ви носат професионален напредок, тогаш посветете им се максимално, но доколку се` уште талкате во еден правец, размислете дали вреди да се вложувате максимално.

Денеска и покрај незавидната положба, на емотивното поле ќе бидете задоволни, затоа што ќе се присетите како може да биде и полошо.

Водолија

Сакате да заминете некаде далеку, каде ќе можете да се чувствувате мирно и слободно. Ова е мислата која денес ќе ви биде постојано во главата, иако ќе мора да ја занемарите заради практични причини.

Расчистете со емоциите затоа што на повидок е тајна авантура.

Риби

Иако сте навикнати да работите многу, денес ќе ви е потребен одмор, кој поради обврските повторно нема да го добиете.

Лути сте на самите себеси затоа што не ѝ верувавте на интуицијата кога стануваше збор за љубовта.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk