26. 03. 2020 10:44

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (26.3.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (26.3.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Сконцентрирани сте на работата и тоа го барате и од вашите колеги, иако знаете дека нема да заработите повеќе. Емоциите излегуваат на површина, не знаете како да ги контролирате.

Бик

Комуникацијата денес ќе ви биде лесна, бидејќи ќе бидете пријателски настроени. На љубовното поле, чувствувате недостатокот од интелектуалниот дел.

Близнаци

Морате некои работи сами да ги направите односно да се ангажирате самостојно доколку сакате да ги смените работите. Доколку денес очекувате некоја поддршка од вашиот партнер, нема да ја добиете. Бидете потрпеливи.

Рак

Вие знаете да се заземете за другите, ретко кога сте себични, но понекогаш треба да знаете да мислите и на самите себеси.

Понекогаш  треба да бидете погорделиви, за да го поттикнете партнерот да размисли дали навистина постапува правилно.

Лав

Некој во ваша близина како да сака да ве нападне, вие се' повеќе станувате свесни за тоа. Кога станува збор за љубовта, не губете време, побарајте ја поддршката од вашиот партнер доколку ви е потребна.

Девица

Вие сте личност која ретко кажува не, но во оваа ситуација во којашто се наоѓате, ќе мора да научите да го правите тоа. Партнерот се воодушевува на она што го поседувате.

Вага

Од вас овој ден ќе се бара поголема посветеност и организираност, но вие ќе се чувствувате изморени и некомпетентни за некои прашања. Овој ден нема да има значителни промени кога станува збор за љубовта.

Шкорпија

Најдете го својот дел на одговорноста и во ова време посветете се да го завршите најдобро она што ве засега. Избалансирајте ги емоциите, обидете се да не излегувате надвор од линиите.

Стрелец

Почекајте го крајот на денот доколку сакате да донесете некоја одлука. Не избрзувајте! Доколку со партнерот имате добра размена на позитивна енергија, тогаш нема во што да се сомневате.

Јарец

Доколку сакате да донесете некоја промена во текот на вашиот живот, прво мора да знаете од кај да започнете. Средината не е секогаш добар почеток. Емотивно сакате повеќе да живеете во соновите отколку во реалноста.

Водолија

Напорен ден за сите кои работат приватно. Без разлика какви и совети да кружат околу вас, нема да ве допрат. Вие сте единствените кои би можеле да направат разлика во своето расположение и за тоа сте целосно свесни. Доколку запознаете некоја нова личност, тоа ќе ви го разбранува секојдневието.

Риби

Финансиски не сте задоволни, но во моментот не можете ништо да преземете. Ова едноставно ќе ви биде памет за другпат. Оние кои се во врска или брак ќе имаат потреба да побараат нечиј совет, затоа што се оддалечуваат со саканиот.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk