28. 01. 2020 09:13

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (28.1.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (28.1.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Денот ќе биде поволен за преговори на работното поле, па затоа ќе бидете во можност да ги расчистите работите кои ви предизвикуваат нервози во последно време.aПостојано се обидувате вашите чувства да ги оставите на стрaна и да не ја покажете вашата чувствителност.

Бик

Иако конкуренцијата денес ќе биде голема, сепак ќе успеете да ги покажете вашите способности. Внимавајте доколку во вас подолго време тлее некоја недоверба поврзана со саканата личност, затоа што се' што се става под тепих е се' посилно.

Близнаци

Денес ќе имате особено изразена интуиција за се' што ќе се случува околу вас и тоа ќе ве исплаши. Не паничете, следете ја интуицијата. Иако мислите дека имате расчистено со минатото, вашите мисли се' уште знаат да заминат пак на „непосакувани места“.

Рак

На вас ви недостасува подобра организација на работите за да можете се' да завршите како што треба, затоа распоредете си ги приоритетните работи. Денес позитивната енергија може да ви донесе и позитивни работи на љубовно поле.

Лав

Денес ќе бидете предизвикани од некој ваш колега на работата, но ништо нема да ве спречи за да се изборите за правдата. Потрудете се да бидете повеќе во близина на вашата сакана личност, затоа што ви е потребно да се одморите.

Девица

Доколку имате некој контакт во странство и имате лоша комуникација со него, обидете се да ја вратите во нормала, затоа што во наредниот период може да ви бидат потребни. Колку и да се обидувате да го привлечете вниманието на спротивниот пол, нема да ви оди од рака.

Вага

Луѓето кои ве сметаат за конкуренција може да ви наштетат, затоа не бидете наивни и внимавајте. Доколку сакате да ја промените ситуацијата на љубовното поле, мора да го смените и начинот на однесување кон партнерот.

Шкорпија

Иако сакате да се пофалите со некои резултати, најдобро е да почекате истите да се реализираат, па тогаш да го соопштите истото. Иако нема да имате причина, сепак ќе ја следите секоја трага на личноста која ви ги преокупира мислите.

Стрелец

Денес ќе бидете повеќе енергични од вообичаено, искористете ја енергијата за да ги завршите работите кои ви имаат заостанато. Доколку сте слободни, денес може да очекувате да запознаете личност која сосема ќе ви го смени начинот на размислување.

Јарец

Денес ќе имате енергија, но ќе ви недостасува волја за решавање на работните задачи. Доколку навистина некоја личност има значење за вас, време е истото да и го кажете.

Водолија

Некој личност упорно ќе ви го изместува патот кон постигнување на некој цел, најдобро е да се насочите кон завршување на обврските, а не кон конкуренцијата. Ситуацијата на емотивното поле е стабилна, задоволни сте со резултатот.

Риби

Иако многу ќе ве охрабруваат овие денови да работите, сепак вие мора од нив да побарате и конкретни резултати, не се живее само од пофалби. Денес ќе бидете привлечни и ќе имате можност да го привлечете вниманието на оние личности на кои сакате.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk