ДНЕВЕН ХОРОСКОП (28.7.2020)

28.07.2020 09:11 | KumanovoNews

Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (28.7.2020)

Овен

Насочете се вистински кон она што го сакате, доколку сакате да го постигнете. Во моментото не ви недостига толку мотивација, колку што ви недостига упорноста.

На љубовното поле денес нема да има особени промени.

Бик

Иако нема да сакате да признаете денес ќе се чувствувате потиштено заради тоа што не ви се верификува трудот на работата. Не дозволувајте да бидете секогаш во втор план.

Не го обвинувајте вашиот партнер за вашето незадоволство.

Близнаци

Иако не умеете да се конторолирате кога пред себе гледате лицемерие, денес ќе треба да го направите тоа. Искреноста не е секогаш на цена во ова опшество.

Мислите дека многу малку внимание му посветувате на партнерот.

Рак

Иакo не ги сфаќатре сериозно зборовите на вашиот партнер, денес ќе се почувствувате позагрозени од нив. Размислете пред да влегувате во некој клан.

Доколку вашиот партнер изгледа незаинтересиран, не го обвивнувајте повеќе, туку најдете начин за да го мотивирате да се активира.

Лав

Денес ќе го почнете денот надежни и токму заради тоа и ќе ја завршите работата многу полесно. Позитивната енергија секогаш влијае да бидете попродуктивни.

Саканата личност во последно време се труди да ви покаже колку многу ѝ значите.

Девица

Оставете ги недоразбирањата на страна, затоа што денес ќе имате потреба од сојузници. Работните обврски можат да ви го претрупаат работниот стол, па затоа побарајте помош.

Не заборавајте дека убавите зборови се неопходни за една здрава врска.

Вага

Доколку се чувствувате загрозено од некои луѓе, тогаш не двоумете се да им го кажете тоа. Се` додека не почнете вие самите да се грижите за вас, не миожете да очекувате тоа да го направи некој друг за вас.

Не бидете секогаш дежурен полицаец кога станува збор за љубовта.

Шкорпија

Ако немате време и не се чувствувате доволно одморени за да прифатите повеќе ангажмани, тогаш не правете го тоа. Подобро е да кажете дека не сте во можност во моментот, отколку да делувате несериозно и непрофесионално.

Ако навистина сакате да направите промена на љубовното поле, најпрво расчистете си со вашите чувства.

Стрелец

Вие немате проблем со работата, но понекогаш ви недостасува мотивацијата. Така ќе биде и денес-ќе чувствувате дека немате доволно волја за правење на некои работи.

Не гледајте на љубовта како на обврска, тогаш ја губи сета убавина.

Јарец

Денес ќе се разбудите одморени и ќе сакате да ги направите работите коишто не можевте да ги завршите вчера. Денес е добар почеток за тоа.

На љубовното поле почнувате да станувате премногу деталисти, а со тоа беспотребно ја гушите саканата личност.

Водолија

Денеска ќе дојде до израз вашата позитивна енергија, па голема е веројатноста и да ги освоитее симпатиите и на некој од вашите надредени на работата.

На љубовното поле задоволни сте со одвивањето на  работите.

Риби

Оставете ги недоразбирањата на страна. Доколку ве чекаат многу работни обврски, побарајте помош од колегите, работата не треба да трпи заради вашите различни размислувања.

Во последно време заборавате да ја изненадите саканата личност, немате право да негодувате дека врската ви е монотона.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk