×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • ДНЕВЕН ХОРОСКОП (29.09 2020)

  29.09.2020 05:24 | KumanovoNews

   Дневен хороскоп

  ДНЕВЕН ХОРОСКОП (29.09 2020)

  Овен

  Обидете се овој ден да бидете малку поактивни. Односно да не мислите на се' друго освен на она што ви е најважно. Помислете и на тоа дека за да бидете исполнети ви е потребна и емоционална сатисфакција. Па затоа ако сте во врска, посветете се на вашиот партнер, а слободните припадници на овој хороскопски знак нека договорат состанок со личност со која подолго време се допишуваат.

  Бик

  Денес, најубаво ќе се чувствувате доколку сте опкружени со вашето семејство. И вие барате цвртс грб на кој сакате да се потпрете. Па секому му е потребно. Меѓутоа, не заборавајте дека вашето семејство е и вашиот партнер, без разлика дали сте или не сте во брачна заедница. Човекот само покрај љубовта знае да лета.

  Близнаци

  Овој ден ќе чувствувате дека имате повеќе од потребно енергија. Зарем тоа е проблем? Излезете и забавувајте се, флертувајте, смејте се. Затоа, оставете се' и живејте го моментот. Ако не сега, кога?

  Рак

  Забавувајте се и не размислувајте премногу. Оставете го мозокот да ви се одмори. Зарем не го заслужувате истото? Дури и ако можете, поканете некое друштво, испијте некоја пијачка, човек сам за никад не е.

  Лав

  Ѕвездите ви се така убаво поставени што нема да имате никаква дилема кога станува збор за забава. Излезете и забавувајте се, најверојатно прошетка со вашиот партнер ќе биде најдоброто освежување за вас.

  Девица

  Ако претходно некому му имате ветено нешто, тогаш исполнете го. Никој не сака со недели да го лажете дека ќе излезете со него, а потоа да му кажувате дека немате време. Откако ќе ги завршите "друштвените обврски" тогаш ќе можете да уживате во она што го сакате, а да немате грижа на совест.

  Вага

  Овие денови ве очекува пријатно изненадување од некој близок или познаник којшто ќе го сретнете. Во секој случај полека влегувате во фаза на повторно вљубување. Финансиски ќе нема значително подобрување.

  Шкорпија

  Премногу работите и денес е вистинско време да се посветите на себеси. Емотивно се чувствувате вознемирено. Ситуацијата на работата ви се подобрува, па можете да се надевате на финансиски подобрување.

  Стрелец

  Во следниот период ве очекува напорна работа, но вашата истрајност ќе придонесе за успешно завршување на сите обврски. Денес ќе бидете задоволни од љубовта. Можно е вашиот партнер да ве изненади со некој неочекуван гест.

  Јарец

  Се разбудивте одлично расположени, па затоа земете ги работите во вашите раце. Направете нешто добро за себе, заминете на излет или на некое кратко патување. На финансиски план не очекувајте промена на подобро. Работите ќе останат какви што многу сте.

  Водолија

  Слободното време искористете го да му посветите малку повеќе време на вашиот партнер. Обидете се да ги поправите вашите односи кои во последно време не се на завидно ниво, поради вашата отсутност. Во текот на денот излезете некаде со друштвото , но вечерта останете сами.

  Риби

  Често го менувате предметот на интересот. Секогаш сте преокупирани со различни работи, сепак би било подобро да се посветите само на едно нешто. Затоа што само така ќе го достигнете максимумот. Бидејќи во последно време сакате да ви се подобрат работите во вашиот живот, тогаш фокусирајте се на она што ви е најважно и не дозволувајте им на луѓето околу вас да ве искористуваат.