07. 05. 2020 09:43

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (7.5.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (7.5.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Иако сакате да почнат да ви се случуваат нови работи, сепак прво треба да поработите на вас. За се' ново најпрво е потребно да му се направи простор.

Партнерот се обидува да ве задоволи со некој ситен гест за кој сметате дека не е доволен.

Бик

Имате потреба од јавно признавање за она што го работите. Во последно време ви недостига самодовербата.

На некој му оди од рака да ви го освојува вашето срце.

Близнаци

Се наоѓате во ситуација каде тактичноста е неопходна за понатамошен успех, затоа искористете го вашиот љубопитен ум и претходното искуство доколку сакате да го добиете она за кое сте се залагале во последно време

Морате да се мрднете од местото каде што се наоѓате доколку сакате да имате поинаков живот.

Рак

Иако има многу работи за кои може да се пожалиле, вие сте личност која знае да биде задоволна и од многу малку. Зашто уживате и во она што го имате.

Убавите моменти кои ви недостасуваат можете да ги најдете во прегратките на саканите.

Лав

Иако во овој момент најпотребна е практичноста, сепак мора да се посветите и на вашата креативна страна, бидејќи тоа е она коешто ве држи во живот.

Уживајте во прегратката на саканата личност и не зборувајте премногу.

Девица

Не сте задоволни од начинот на кој се справувате со работата. Мислите дека можете и повеќе и подобро.

Доколку не сте во врска, тоа нема да ви пречи, бидејќи овој период не можете да се поднесете ниту самите себеси.

Вага

Сконцентирајте се на она што го имате во моментот и не однесувајте се несовесно и неодговорно.

Некој ве доведува пред ново емотивно искушение, преиспитајте си ги вашите емоции.

Шкорпија

Контактот се соработниците е оној кој знае да ви донесе ведрина овие денови. Обидете се да звучите малку попозитивно, на секому му е преку глава од негативни работи.

Партнерот полека но сигурно почнува да се труди околу вас.

Јарец

Обидете се да не влегувате во конфликти за работата која може да ја завршите и без кавги.

Кога станува збор за вашето љубовно поле, во последно време постојано размислувате каде тоа имате погрешено. Можеби најголемата грешка е начинот на вашето гледање на работите.

Стрелец

Денес ќе се обидете да завршите се' на време и да ги задоволите сите, но тоа нема да можете да го направите. Не обидувајте се да бидете нечие "волшебно стапче", доволно е само да се трудите и да бидете реални.

Доколку кај партнерот забележувате ладен прием, размислете каде е и вашата грешка.

Водолија

Завршувате огромен број на работи кои претходните денови само ви ја одземаа енергијата. Овој ден ќе бидете значително поорганизирани.

Риби

Вашиот дух овие денови постојано ќе бара нови предизвици. Иако во моментот сте насочени кон совладување на финансиските кризи, сепак сте свесни дека и на вас ви е потребен психички одмор.

Потребно ви е малку повеќе топлина, односите со вашиот партнер стануваат се' поладни.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk