ДНЕВЕН ХОРОСКОП (9.6.2020)

09.06.2020 09:07 | KumanovoNews

 Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (9.6.2020)

Овен

Денеска вашето хоби може да ви помогне да заработите, затоа не откажувајте се од вашите идеи.

На љубовен план, ќе сакате да му правите позитивни изненадувања на партнерот во секоја можна прилика.

Бик

Денеска оние кои имаат свој приватен бизнис, ќе можат да преземат ризици, затоа што ќе им се исплатат. Ова се вашите пет минути, кои треба да ги искористите.

Денес на љубовното поле може да ве очекува понервозна ситуација, затоа што ќе бидете фокусирани на работата и сѐ дополнително ќе ви предизвикува напор.

Близнаци

Ќе се чувствувате уморно и ќе бидете претрупани со работата, не плашете се да се потпрете на некој со кого соработувате подолго време.

Ве привлекуваат луѓе кои покажуваат интелектуалност и во најобичниот муабет. 

Рак

Вашата финансиска состојба полека но сигурно се враќа во нормала. Денес насочете се кон решавање на вашите професионални задачи.

Денес може да очекувате некое негодување од страна на вашите пријатели, поради вашиот партнер. Не осудувајте веднаш, бидете полиберални и почекајте да видите што имаат да кажат. 

Лав

Денес ќе чувствувате одморено, па вашата професионалност ќе биде на повисоко ниво.

Делувате несигурно кога станува збор за љубовта, затоа што мислите дека вашиот партнер не е доволно заинтересиран за вас.

Девица

Денеска нема да сакате дополнително да се ангажирате на работата, односно ќе чекате да ви се покаже подобра можност за да покажете што навистина знаете и умеете.

Сакате да се дружите со истомисленици кои се наоѓаат на иста бранова должина како вас.

Вага

Денеска ве очекува некое изненадување на кое нема да се надевате. Бидете среќни и уживајте во денот.

Денеска вашиот љубове живот ќе биде помалку поведар, па ќе заспиете со намевка на лицето.

Шкорпија

Денеска нема да можете да си ги контролирате емоциите на работата, па во одреден момент може да се очекува и да избувнете.

На партнерот повторно ќе му забележувате дека не е доволно сериозен со вас.

Стрелец

Кога сте во паника, вие делувате многу организирано и професионално, но тоа вашите колеги денес ќе го протолкуваат како преголема строгост.

Денес може да ви се случат убави работи на љубовното поле, затоа што некој веќе одамна чека на вашата иницијатива која денес ќе ја преземете.

Јарец

Доколку ви остануваат само неколку чекори до завршување на она што го работите, не паничете беспотребно, туку насочете се кон завршување на обврските.

Не жалете се претерано кога станува збор за вашиот љубовен живот. Она што треба да го направите е да преземете иницијатива.

Водолија

Не преоптеретвајте се на работата со некои работи кои воопшто не се во ваша надлежност ниту пак можност. Сконцентрирајте се на она кое ви носи финансии, само на тој начин во моментот ќе може да направите разлика.

Доколку сте зафатени, денес обидете се да не потклекнувате на нечии провокации кои можат да ви ја загрозат врската.

Риби

Во претходниот период бевте многу ангажиирани, па затоа може и да очекувате да ви се подобри финансиската состојба.

Доколку сакате со партнерот да направите некоја промена, тогаш бидете поотворени во комуникацијата со него.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk