ДНЕВЕН ХОРОСКОП (9.7.2020)

09.07.2020 09:17 | KumanovoNews

 Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (9.7.2020)

Овен

Денес нема да имате проблем за решавање на конфликтите на работата, бидејќи до вас ќе имате човек од доверба и со искуство.

На љубовното поле, најмногу ќе уживате во прегратката на личноста која има големо влијание врз вас, размислете дали тоа е вашиот партнер.

Бик

Соработката со останатите колеги денес ќе ви донесе олеснување на работата. Внимавајте на вашата сериозност во комуникацијата, зашто истата денес може да се протолкува негативно.

Не заборавајте дека на секого му е потребна радост, па затоа олабавете ги малку конците и правилата и прописите коишто ги поставувате во последно време и измамете насмевка на лицето на саканата личност.

Близнаци

Имате добро претчувство кога станува збор за работата, па дури и за она што следи. Верувајте ѝ на вашата интуиција и не заобиколувајте го она со кое требавте да се соочите уште порано.

Денеска, љубовта ќе ја оставите на страна  и ќе се насочите кон одмор и релаксирање со блиските луѓе.

Рак

Денеска обидете се да ја сочувате самоконтролата, бидејќи постојано ќе чувствувате притисок од околината. Не дозволувајте тоа да ви ги помати вашите мисли.

Не делувајте премногу емотивно кога станува збор за некој мал проблем во врската.

Лав

Некој околку вас ви ја успорува работата, па денес ќе се насочите кон пронаоѓање на нови начини како да останете на своето.

Емотивно се чувствувате нестабилни, на саканата личност сакате да ѝ оставите впечаток дека навистина се грижите за неа, но нешто не ви оди од рака.

Девица

Секојдневните грижи од вас прават личност која не може да се препознае самата себеси. Затоа денес ќе сакате сами да излезете на прошетка и да си ги разбистрите мислите.

Семејниот живот почнува да ви станува монотон, а тоа допринесува уште повеќе да се чувствувате како да не сте во своја кожа.

Вага

На работното поле, ве очекуваат изненадувања, некој од вашите колеги ќе си го покаже своето лице, само вие треба будно да следите. Не бидете секогаш наивни.

Во кругот на потесното семејство се чувствува некоја напнатост, но вие не знаете дали е соодветно да се вмешате или не.

Шкорпија

Доколку на почетокот на денот почувствувате дека работата не ви оди од рака, тогаш земете кратка пауза и исконсултирајте се со некој колега. Во ред е да се побара помош.

Ако на љубовта почнете да ѝ ги затворате вратите, и таа ќе почне да го прави истото за вас.

Стрелец

Професионалниот живот ви е сосема познато поле на кое умеете да се снајдете, меѓутоа односите со луѓето денес ќе ви одат потешко.

Љубовниот живот овој ден ќе ви биде онаков каков вие ќе го направите, а вие ќе бидете расположени за кажување на убави зборови.

Јарец

Ако сметате дека нешто што се случува околу вас не е во ред, тогаш не плашете се да го кажете истото. Проблемот кој го чувате внатре во себе, може да излезе на површина како лавина за скоро време.

Размислете дали навистина вашиот партнер заслужува да го обвинувате за сешто.

Водолија

Во последно време станувате понешармантни, иако тоа е вашата убава особина. Со денови станувате негативно расположени и тоа се одразува и на вашата работа.

Не очекувајте никој да придонесе за да си го поправите расположението, вашиот живот е ваша одговорност.

Риби

Притисокот којшто го чувствувате во потесниот круг на семејството, станува ноќна мора за вас. Истото почнува да ви се одразува и на работата.

Незаинтересираноста за поправање на односите со вашиот партнер, почнува да ги загрижува и останатите околу вас.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk