21. 10. 2010 16:40

Гради вредни 2 милиони долари

Гради вредни 2 милиони долари

Андријана Лима ги оставила без здив сите кои вчера имале прилика да ја видат пред њујоршкиот бутик  „Викториа Сикрет„. Бразилската убавица, која не така одамна стана мајка, се појавила во топ форма носејќи го најновиот модел на брусхалтер од познатата модна куќа.

Овој градник е вистинско уметничко дело. Дијамантите се најдобри пријатели на секоја жена - изјавила Лима и нагласила дека сака скапоцени камења.

Луксузниот градник од 142 карати, кој го дизајнирал Дамиани, составен е од бели дијаманти, сафири  во вредност од 2 милиона долара.

 Преубавата сопруга на српскиот кошаркар Марко Јариќ ќе го носи овој ексклузивен модел на ревијата на „Викторија Сикет„ на 30 ноември, а вчерашното појавување била само мала ексклузива на она што ќе може да се види.

Гради вредни 2 милиони долари

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk