31. 12. 2009 16:39

Меган Фокс најсексипилна Жена во светот

Меган Фокс најсексипилна Жена во светот

Втора година по ред читателите на магазинот „ФХМ“ ја прогласија Меган Фокс за најсексипилната жена на светот. Оваа бринета минатата година и ја превзема титулата на Анѓелина Џоли, а оваа година на Џесика Алба.

Девојката која сите светски медиуми ја споредуваат со далеку поуспешната Анѓелина Џоли, својата кариера ја започнала во 2003 година во филмот „Лоши момчиња.“ Подоцна продолжува со помалку успешни улоги, но својата права популарност Меган ја стекнува во улогата на филмот на Мајкл Беј. На второ место на листата се нашла Џесика Алба а следната е Скарлет Јохансон а на четвртото место е девојката на Џастин Тимберлејк.

Меган Фокс најсексипилна Жена во светот

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk