24. 12. 2009 12:48

Шер ја продава куќата на Хаваи

Шер ја продава куќата на Хаваи

Американската глумица и пејачка Шер ќе ја понуди на продажба на 18 јануари, нејзината куќа на Хаваи со поглед на Пацифик.

Куќата  на Шер има шест спални соби, и имот од 300 ари, а вреди помеѓу осум и 12 милиони долари.

На сајтот за некретнини се наведува дека на имотот покрај главната куќа има и пет бунгалови со вкупна површина од 819 квадратни метри.Таму се додава и дека Шер лично ја дизајнирала куќата која претставува спој на модерниот и префинет стил од Бали.

Шер ја продава куќата на Хаваи

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk